Dark'n Stars
Öğrenciler Kazandı Öğretmenler Gitti Yasak
Dark'n Stars
Öğrenciler Kazandı Öğretmenler Gitti Yasak
Dark'n Stars
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dark'n Stars

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Öğrenciler Kazandı Öğretmenler Gitti

YazarMesaj
Administratör
..:: уöηєтι¢ι ::..
..:: уöηєтι¢ι ::..
Administratör

Rep Gücü : 2103
Doğum tarihi : 20/02/93
Lakap : |__IssIz_AdaM__|

Öğrenciler Kazandı Öğretmenler Gitti Empty
MesajKonu: Öğrenciler Kazandı Öğretmenler Gitti   Öğrenciler Kazandı Öğretmenler Gitti I_icon_minitimePerş. Nis. 30, 2009 7:56 pm

İddiaya göre, öğretmenler, İlknur Karaaslan�ın (14) kazandığı İtalya gezisine �ailece� gittiler ona da hediye olarak kurşun kalem getirdiler.
Konya'da Ahmet Haşhaş İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi İlknur Karaaslan (14), AB destekli resim yarışmasında kendisinin birincilik elde ettiğini ve başarılı 10 arkadaşı ile birlikte ödül olarak İtalya gezisi kazandıklarını, ancak geziye müdür ve bazı öğretmenlerin çocuklarıyla birlikte katıldığını belirterek Milli Eğitim Müdürlüğü'ne şikâyet dilekçesi verdi. Karaaslan, öğretmenlerinin İtlaya'dan kendisine hediye olarak kurşun kalem getirdiğini iddia ederken Milli Eğitim Müdürlüğü idari soruşturma başlattı.
AB Eğitim ve Gençlik Programları kapsamında, Ulusal Ajans tarafından kabul edilen �Çevremiz ve Kültürümüz� adlı proje için öğrenciler arasında �dosya kapağı resim yarışması� düzenlendi. 8.sınıf öğrencilerinin katıldığı, İtalya seyahati ödüllü yarışmayı çift başlı kartal üzerine, projeye katılan ülkelerin bayraklarının tasvir edildiği resimle Karaaslan kazandı. Karaaslan'la birlikte yarışmaya katılan ve başarılı olan 10 öğrenci, başlarında bir öğretmenle İtalya'ya davet edildi. Ancak bir haftalık geziye başarılı öğrencilerin yerine öğretmenler çocuklarıyla birlikte gitti.

Hakkımızı yediler
Milli Eğitim Müdürlüğü'ne verdiği şikâyet dilekçesinde, �Öğretmenlerimiz hakkımızı yedi� diyen Karaaslan, gezi dönüşü öğretmenlerin kendisine hediye olarak kurşun kalem getirdiğini, sorumluların cezalandırılmasını istedi. Karaaslan, şunları söyledi:
�34 kişilik sınıfta yarışmaya katılanlar arasından sadece benim resmim birinci seçildi. 1500 TL talebinde bulunuldu ve sadece parayı verebilenlerin gideceğini söylediler. Aileme durumu anlattım. 'Ne olursa olsun parayı karşılarız' dediler. Ben parayı bulurdum. Ama götürmek istemediler. Diğer arkadaşlarım da gidemedi. Öğretmenlerim de çocuklarıyla gitmeyi tercih etti. Bir şey diyemedik. Yarışmayı kazandığım zaman 'oraları ben de görüp gezerim' diye düşünmüştüm. Hakkımızı yediklerinde hepimiz çok üzüldük. Ama onlar sadece 'okulumuzu bitirelim yeter' diye düşündüler ve şikâyet dilekçesi yazmadılar.�

Paraya gerek yoktu
Kabul edilen projelerle ilgili yol ve konaklama gibi masrafların Ulusal Ajans tarafından karşılandığını belirten Konya İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin de, �Öğrenciden para istenmesine gerek yok. Şikâyetler oldu, inceleme başlattık. İdari soruşturma devam ediyor. Bir hukuksuzluk ve kuralsızlık söz konusu olursa, sonuçları neyse, görevliler sonucuna katlanacak� dedi.
Okul Müdürü Şükrü Altay ise öğrencilerden herhangi bir para talebinde bulunulmadığını iddia etti.
http://dark.nstars.org

Öğrenciler Kazandı Öğretmenler Gitti
1 sayfadaki 1 sayfası