Dark'n Stars
Baba Beni Okula Gönder 3944 Yasak
Dark'n Stars
Baba Beni Okula Gönder 3944 Yasak
Dark'n Stars
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dark'n Stars

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Baba Beni Okula Gönder 3944

YazarMesaj
Administratör
..:: уöηєтι¢ι ::..
..:: уöηєтι¢ι ::..
Administratör

Rep Gücü : 2103
Doğum tarihi : 20/02/93
Lakap : |__IssIz_AdaM__|

Baba Beni Okula Gönder 3944 Empty
MesajKonu: Baba Beni Okula Gönder 3944   Baba Beni Okula Gönder 3944 I_icon_minitimePerş. Nis. 23, 2009 9:31 pm

BABA BENİ OKULA GÖNDER Okul yaz 3944'e Gönder

Baba beni okula gönder...
Milliyet gazetesinin “Okumayan kız kalmasın” konseptiyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda başlattığı “Baba bizi okula gönder” kampanyası 2. senesini dolduruyor.
3364
Aylık ekonomi dergisi Capital tarafından yapılan araştırmada yılın en başarılı "kamusal sorumluluk projesi" seçilen Baba bizi okula gönder kampanyası sizlerin desteğiyle büyüyor...

Eğitim seferberliğini tüm Türkiye’ye yaymak ve tüm kız çocuklarını okullu yapma amacıyla yola çıkılan kampanya sayesinde 5 bin 600 kız çocuğu eğitim bursu alıyor. Bir kız çocuğunun okuması için bir yıllık burs miktarı 340 YTL... Kız çocuklarına verilecek olan bursunsa en az 3 yıl sürmesi gerekiyor… Baba Beni Okula Gönder kampanyasına katılmak ve detaylı bilgi almak için www.bababeniokulagonder.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Baba Beni Okula Gönder Kampanyası’nı sürdüren Milliyet Gazetesi’ne ve bu kampanyaya maddi ve manevi destek olan herkese teşekkür ediyoruz…

Doğab Gazetecilik Projeler Koordinatörü Nilgün Yorgancılar'ın "Baba Beni Okula Gönder Kampanyası ile ilgili açıklamaları:

"Milliyet Gazetesi, olarak gelecek nesillerin yetişmesi konusunda birincil rol üstlenecek olan kız çocuklarının eğitimine sosyal sorumluluk bilinciyle yaklaşmak istedik. Türkiye’nin refah seviyesinin yükseltilmesinde nüfusumuzun yarısını oluşturan kızlarımızın, üretken bireyler olarak topluma kazandırılmasının çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle “Baba Beni Okula Gönder” kampanyası için çalışmalara başladık.

“Baba Beni Okula Gönder” kampanyasını çok anlamlı bulduğumuz bir tarihte, yani ******’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda başlattık. Öncelikle eldeki tüm verilerden yola çıkılarak Türkiye’de kız çocuklarının okula kazandırılması konusunda yerine göre yurt, derslik ve eğitim bursu gibi acil ihtiyaçları olan iler tespit edildi ve kampanyaya destek için her kesime çağrıda bulunuldu. Kampanyanın öncüsü Milliyet de 1 milyon YTL katkıda bulundu. Ardından pek çok kuruluş yurt, derslik ve burs konusunda kampanyaya destek verdi.

Gazetemizin kampanyayı sürdürmekteki asıl amacı, eğitim seferberliğini tüm Türkiye’ye yaymak ve her kız çocuğunu okullu yapmak. Maddi destek çalışmaları için kendimize kısa dönemli hedefler belirledik. İlk olarak acil ihtiyacı olan illerde 17 yurt yapımını, 6 bin 750 kız çocuğuna burs verilmesini ve 13 bölgedeki derslik ihtiyaçlarının giderilmesini hedeflemiştik. Şimdiye kadar geçen zaman içinde 21 yurdun yapımı Milliyet ve çeşitli kuruluşlar tarafından üstlenildi. Şimdiye kadar bu yurtlardan 16 tanesi öğrencilerini aldı. 5 bin 600 kız çocuğunun eğitim bursu sağlandı ve 4 bölgede de derslik yapımı tamamlandı. Kampanyaya şimdiye kadar 24 milyon YTL civarında katkı sağlandı.

Bunların dışında AÇEV’le birlikte 5 ilde 500 anne babaya “Çocuğum ve Ben” adlı eğitimin önemini anlatan seminerler verildi. Yatılı İlköğretim Bölge Okulları ve Pansiyonlu İlköğretim Bölge okullarının yöneticilerine 2 günlük özel bir eğitim gerçekleştirildi. Kamil Koç Otobüsleri yurtların sosyal odalarının donanımlarını üstlendi ve bunları gerçekleştiriyor. Yurtların olduğu bölgelerde bir müzik öğretmeni de yurtta kalan kızlarımız için müzik dersi vermeye başlayacak. Ayrıca üniversitelerle de işbirliği içindeyiz. Sabancı Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık dersi kapsamında Kars Merkez Vaksa Kız Öğrenci Yurdu ve Sarıkamış Milliyet Kız Öğrenci yurdunda ziyaretlerine başladılar. Buralarda üniversite öğrencileri yurtlarda kalan kızlarımıza çeşitli eğitimler verip, aktivitelerde bulunuyorlar. Işık Üniversitesi de Toplumsal Sorumluluk dersini bu yıl müfredatına ekledi ve Mardin Milliyet Kız Öğrenci Yurdunda çeşitli aktivitelerde bulunacaklar. Yine yurtlarda kalan kızlarımıza Türkiye Aile Sağlığı Planlama Vakfı işbirliğiyle “Hijyen ve Sağlık” konusunda seminerler de Kasım sonundan itibaren verilmeye başlanacak.

Ülkemizin geleceği için aşılması gereken en önemli engel eğitimle ilgili yaşanan sorunlar. Hep birlikte çalışarak, çocuklarımıza çağın gereklerine uygun eğitimi verebileceğimize yürekten inanıyoruz. Bu nedenle eğitimle ilgili gerçekleştirilen çalışmaların yaygınlaşması ve seferberliğin tüm ulusumuzun desteğiyle yürütülmesi en büyük arzumuz.

Baba Beni Okula Gönder kampanyasını şekillendirirken, üzerinde en büyük hassasiyeti gösterdiğimiz konu halkımıza karşı duyduğumuz sorumluluktu. Milliyet Gazetesi olarak yıllardır bize duyulan güveni yaptığımız çalışmalarla tekrar hak etmek için son derece dikkatli olmamız gerekiyordu. Geçen 2 yılda Baba Beni Okula Gönder kampanyasının katkılarınızla, seferberliğe dönüşmesini göğsümüz kabararak izliyoruz. Baba Beni Okula Gönder seferberliğine destek veren on binlerce insanımıza yürekten teşekkürlerimizle… Bize duyduğunuz güveni hak etmek için çalışıyoruz."
http://dark.nstars.org

Baba Beni Okula Gönder 3944
1 sayfadaki 1 sayfası